خانه / جزوه کامل ساخت پنل های خورشیدی

جزوه کامل ساخت پنل های خورشیدی

آموزش کامل ساخت انواع پنل خورشیدی و چگونگی عملکرد آنها

آموزشگاه فوق تخصصی حرفه گستران تمامی سرفصل های آموزشی خود را صادقانه ، کامل و دقیق ذکر کرده است.

زمین انرژی خورشیدی بسیار زیادی دریافت می‌کند: ۱۷۳ هزار تراوات که ده هزار برابر بیشتر از انرژیِ مصرفی کل جمعیت زمین است. آیا ممکن است روزی  به طور کامل انرژی دنیا از انرژی خورشیدی باشد؟ برای پاسخ به این پرسش، نخست باید ببینیم که پانل‌های خورشیدی چگونه انرژی خورشیدی را به انرژی الکتریکی (برق) بر می‌گردانند.

 

 

پنل‌های خورشیدی از واحدهای کوچکتری به نام سلول‌های خورشیدی ساخته می‌شوند. بیشتر سلول‌های خورشیدی از سیلیکون ساخته می‌شوند، نیمه‌رسانایی که دومین عنصر فراوان در زمین است. در یک سلول خورشیدی، سیلیکون بلورین بین لایه‌های رسانا چفت می‌شود. هر اتم سیلیکون با چهار پیوند نیرومند به اتمهای کناری اش وصل است، که الکترون‌ها را در جای خود نگه می‌دارد، جوری که هیچ جریانی نمی‌تواند برقرار شود.

 

بخش کلیدی کار اینجاست:

در یک سلول خورشیدی سیلیکونی از دو لایه  گوناگون از سیلیکون بهره گرفته می‌شود. سیلیکون نوع n که الکترون اضافی دارد، و سیلیکون نوع p دارای فضاهای خالی‌ای به‌نام حفره برای الکترون است. الکترون‌ها در سراسر پیوندگاه P / N ( جایی که این دو نوع سیلیکون به هم می‌رسند) سرگردان می شوند، و در یک سو بار مثبت و در سوی دیگر بار منفی به وجود می‌آید.

 

می‌توانید نور را به صورت جریانی از ذرات کوچک به نام فوتون در نظر بگیرید، که از خورشید شلیک می‌شوند. زمانی که یکی از این فوتونها با انرژی کافی به سلول سیلیکونی برخورد می‌کند، می‌تواند یک الکترون را از پیوند بیرون بیاورد، و یک حفره به جا گذارد. الکترون با بار منفی و حفره با بار مثبت اکنون آزادند تا به اطراف حرکت کنند.

 

اما به خاطر میدان الکتریکیِ موجود در پیوندگاه P / N ، تنها به یک سو خواهند رفت. الکترون به سمت N کشیده می‌شود در حالی که حفره به سمت P کشیده می‌شود. الکترون‌هایِ در حال حرکت، توسط یک لایه نازک فلزی در بالای سلول جمع آوری می‌شوند. آنها از آنجا در یک مدار خارجی جریان می‌یابند، و کار برقی‌خود، مانند تأمین انرژی یک لامپ را انجام می‌دهند و از  ورق آلومینیوم رسانایی که  در پشت (زیر)  سلول است، باز می‌گردند.

هر سلول سیلیکون نیم ولت برق تولید می‌کند، اما با سری‌کردن آنها در یک ماژول می‌توان برق بیشتری بدست آورد. دوازده سلول فتوولتائیک برای شارژ یک تلفن همراه بس است، ولی برای تامین برق یک خانه به ماژول های بسیاری از این سلولها نیاز داریم.

 

 

الکترون تنها بخش‌های متحرک در یک سلول خورشیدی هستند، و همه آنها به جایی بر می‌گردند که از آنجا می‌آیند. هیچ چیز در این سیستم فرسوده و یا مصرف نمی‌شود، بنابراین سلول های خورشیدی برای دهه‌ها دوام می‌آوردند. پس چه چیز ما را از اتکای کامل به برق خورشیدی باز می‌دارد؟

 

 

عوامل سیاسی در این باره نقش دارد،که به کسب و کارهایی که طرفدار وضع موجود(انرژی غیر خورشیدی) نیستند توجه نمی‌کنند.ولی بیایید اینجا بر چالش های فیزیکی و لجستیکی تمرکز کنیم، بارزترین این چالش‌ها این است که انرژی خورشیدی به شکل یکنواخت در سراسر این سیاره پخش نشده است.

 

برخی جاها آفتابی تر از جاهای دیگر است. همچنین انرژی خورشیدی پیوسته و پایدار نیست. در روزهای ابری و یا در شب خورشید کمتری در دسترس است. بنابراین برای اتکای کامل به برق خورشیدی به راههای کارآمد برای گرفتن برق از نقاط آفتابی و فرستادن آن به نقاط ابری، و ذخیره سازی موثر انرژی، نیاز است.

بهره‌وری سلول خورشیدی نیز خودش یک چالش است. اگر نور خورشید به جای جذب شدن، بازتابد، و یا اگر الکترون‌های جدا شده پیش از جاری شدن در مدار به حفره بازگردند، انرژی فوتون از دست می‌رود. کارآمدترین سلول خورشیدی هنوز هم تنها ۴۶ درصد از نور خورشید در دسترس را به برق تبدیل می‌کنند، و بیشتر سیستم‌های تجاری هم اکنون ۱۵ تا ۲۰ درصد کارایی دارند.

با وجود این محدودیت‌ها، تامین برق کل دنیا با فنآوری خورشیدی امروزی امکان پذیر خواهد بود. به سرمایه گذاری برای ساخت زیرساخت‌ها و فضای کافی نیاز داریم. برآوردها از دهها تا صدها هزار مایل مربع سخن می‌گوید، که ممکن است زیاد به نظر برسد، ولی صحرای آفریقا به تنهایی بیش از ۳ میلیون مایل مربع مساحت دارد.

 

در ضمن، سلول‌های خورشیدی هر روز دارند بهتر و ارزانتر می‌شوند و توانایی رقابت با برق شبکه های برق را دارند. و نوآوری‌هایی مانند مزرعه‌های خورشیدی شناور، ممکن است چشم انداز را کاملا دگرگون کند.

 

گذشته از این آزمایشهای رویایی، واقعیت این است که بیش از یک میلیارد نفر به شبکه برق پایدار دسترسی ندارند، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، که بسیاری از آنها آفتابی هستند.

 

بنابراین در جاهایی از این دست، انرژی خورشیدی ارزانتر و امن‌تر از گزینه‌های دیگر، مانند نفت سفید است. ولی در جاهایی مانند فنلاند یا سیاتل شاید انرژیِ موثر خورشیدی هنوز کمی دست نیافتنی باشد.

 

صفحات براق سیاه و سفیدی در پشت‌بام برای تولید انرژی الکتریکی که نیاز به حمام آفتاب گرفتن در زیر نور خورشید را دارند، متشکل از سلول‌های خورشیدی که بر اساس لایه‌های سیلیکون نیمه‌هادی ویفر شکل (به صورت لایه‌لایه) است تشکیل یک ساندویچ را می‌دهند و با این کار نور خورشید را به دام می‌اندازند و با استفاده از فتو ولتائیک یک فرآیند شگفت انگیز تولید برق را ایجاد می‌کنند.

 

    خورشید بر روی صفحات خورشیدی می‌تابد.

    فوتون‌های نور خوشید توسط قسمت بالایی صفحات خورشیدی جذب می‌شود.

    فوتون ها از طریق حمل کننده، انرژی نور را به لایه‌های پایینی انتقال می‌دهند.

    فوتون ها در لایه‌های پایینی صفحات خورشیدی انرژی خود را تقدیم الکترون ها می‌کنند.

   

 

الکترون‌ها به قسمت‌های بالای صفحات خورشیدی رفته و وارد مدار الکتریکی می‌شوند و شروع به تولید جریان الکتریکی می‌کنند.

    صفحات خورشیدی شروع به تولید ترکیبی جریان از تمامی صفحات خورشیدی که باهم یک واحد را تشکیل داده‌اند می‌کنند.

    این جریان مستقیم (DC) به یک مدار تبدیل کننده (اینورتر) فرستاده می‌شود و این مدار این جریان را تبدیل به جریان متناوب (AC) می‌کند که مناسب استفاده برای دستگاه‌ها و لوازم برقی شما است.

    صفحات خورشیدی انرژی اضافی تولید شده را به یک منبع ذخیره انرژی می‌فرستد تا زمان‌های که آفتاب در آسمان نیست و یا هوا کمی ابری است شما همچنان نیاز خود به برق را برطرف کنید.

انرژی خورشیدی به دست آمده از خورشید فراوان است و این همان دلیلی است که شما باید از مزایای برق صفحات خورشیدی استفاده کنید که توانایی برق رسانی بسیار بزرگ را هم دارد. البته این موضوع به این بستگی دارد که شما می‌خواهید چقدر فضا برای صفحات خورشیدی اختصاص دهید.

یک صفحه خورشیدی می‌تواند توانی بین ۳٫۵ تا ۴٫۵ وات را ارائه دهد، یک واحد ۱۰۰ تا ۳۰۰ صفحه خورشیدی که هر کدام خود دارای ۳ یا ۴ واحد صفحات خورشیدی است توانایی برق رسانی تا توان‌های چند کیلو واتی را دارد که ممکن است آن ها را در سقف بعض اماکن و ساختمان ها مشاهده کرده باشید، این صفحات دقیقاً برای کل پیک مصرف شما کافی است.

 

امروزه بشر با دو بحران بزرگ روبرو است که بيش از آنچه ما ظاهرا تشخيص مي دهيم با يکديگر ارتباط دارند. از يک طرف جوامع صنعتي و همچنين شهرهاي بزرگ با مشکل الودگي محيط زيست مواجهند و از طرف ديگر مشاهده مي شود که مواد اوليه و سوخت مورد نياز همين ماشينها با شتاب روز افزون در حال اتمام است.

 

اثرات مصرف بالاي انرژِي در زمين و آب و هوا آشکارا مشخص مي باشدو ما تنها راه حل را در پايين اوردن ميزان مصرف انرژي مي دانيم ,حال انکه اين امر نمي تواند به طور موثر ادامه داشته باشد.توجه و توصل به انرژي اتمي به عنوان جانشيني براي سوختهاي فسيلي نيز چندان موفقيت آميز نبوده است. صرف هزينه هاي سنگين و همچنين تشعشعات خطر ناکي که ازنيروگاههاي اتمي در فضا پخش شده ,نتيجه مثبتي نداشته است و اگر يکي از اين نيروگاهها منفجر شود زيانهاي فراوان و جبران ناپذيري به بار خواهد اورد.به علاوه به مشکل اساسي که در مورد مواد سوختي نظير نفت ,گاز و زغال سنگ داشتيم بر مي خوريم بدين معني که معادن اورانيم که سوخت اين نيروگاهها را تامين مي کند منابع محدودي هستند و روزي خواهد رسيدکه اين ذخاير پايان خواهد يافت و ماده اي که جايگزين آن شود وجود نخواهد داشت.

 

 

انرژي خورشيدي:

خورشيد به عنوان يک منبع بي پايان انرژي مي تواند حلال مشکلات موجود در مورد انرژي و محيط زيست باشد.انرژي بدون خطر…

اين انرژي که به زمين مي تابد هزاران بار بيشتر از انچه که ما نياز داريم و مصرف مي کنيم ,مي باشد.حتي نور کمي که از پنجره به اتاق ميتابد داراي انرژي بيشتري از سيم برقي است که به داخل اتاق کشيده شده است.از انرژي خورشيدي مي توان استفاده هاي مهم و کاملا مفيد, به عنوان يک انرژي تميز و قابل دسترس در همه جا استفاده کرد. اما از نور خورشيد به طور مستقيم نمي توان به جاي سوخت هاي فسيلي بهره برد بلکه بايد دستگاههايي ساخته شود که بتوانند انرژي تابشي خورشيد را به انرژي قابل استفاده نظير انرژي مکانيکي, حرارتي الکتريسيته و …تبديل کنند.

مصارف انرژي خورشيدي:

گرم کننده ها مثل ابگرمکن خورشيدي که براي گرماي خانه ها و کوره هاي خوشيدي که براي ذوب فلزات حتي با دماي بالا نظير اهن استفاده مي شود و دمايي تا حدود ۰۰۰۶درجه سانتي گراد توليد مي کنند.

دستگاههاي اب شيرين کن که توسط اينه هايي نور خورشيد را روي مخازن اب متمرکز مي کنند تا کار تبخیر را انجام دهد.

الکتريسيته خورشيدي در اين روش که نسبت به ساير روشها ارجحيت دارد.انرژي الکتريکي به سادگي قابل تبديل به ساير انرژي ها بوده و مي توان ان را ذخيره کرد.

طريقه دريافت الکتريسيته از انرژي خورشيدي:

نيروگاه هاي حرارتي که حرارت لازم توسط اينه هايي که نور خورشيد را روي ديگ بخار متمرکز ميکنند تولید میشود.

اثر فتوولتايي:

در اين روش انرژي تابشي مستقيما به انرژي الکتريکي تبديل ميشود.قطعاتي که اثر

فتوولتايي از خود نشان ميدهند به سلول خورشيدي معروفند.

و در حال حاظر بيشترين استفاده از انرژي خورشيدي با اين روش است.در برخي کشورها نيروگاه هاي

فتوولتائيک ساخته شده که براي توليد برق است.

اما بيشترين استفاده از سلولهاي خورشيدي در نيروگاه(( فتو ولتائيک۰۵مگاواتي جزيره کرت يونان))است.

اساس کار سلولهاي خورشيدي:

سلول خورشيدي عبارت از قطعات نيمرسانايي هستند که انرژي تابشي خورشيد را به انرژي الکتريکي تبديل

ميکنند.رسانندگي اين مواد به طور کلي به دما ,روشنايي ,ميدان مغناطيسي و مقدار دقيق ناخالصي موجود در نیم رسانا بستگی دارد.

از ويژگي هاي سلولهاي خورشيدي ميتوان به اين موارد اشاره کرد:

جاي زيادي اشغال نمي کنند .قسمت متحرک ندارند .بازده انها با تغييرات دمايي محيط تغييرات چنداني نمي

کنند.نسبتا به سادگي نصب مي شوند.به راحتي با سيستمهاي به کار رفته در ساختمان جور مي شوند.

همچنين از اشکالات سلولهاي خوشيدي مي توان به توليد وسايل فتوولتائيک که هزينه زيادي دارد و چگالي

انرژي تابشي که بسيار کم است اشاره کرد که در فصول مختلف و ساعات متفاوت شبانه روز تغيير مي كند

که بايد ذخيره شود و همين موضوع بسيار هزينه بر است.

کاربردهاي سلولهاي خوشيدي :

 تامين نيروي حرکتي ماهواره ها و سفينه هاي فضايي

تامين انرژي لازم دستگاهايي که نياز به ولتاژهاي کمتري دارند مثل ماشين حساب و ساعت

تهيه برق شهر توسط نيروگاههاي فتوولتائيک

تامين نيروي لازم براي حرکت خودروها و قايقهاي کوچک

زمان بندی کلاس های آموزشی صفر تا صد عملی آموزشگاه حرفه گستران

ایامدوره های آموزشیساعت شروعهزینه ی دوره (تومان)سوالات فنی حرفه ایثبت نام
شنبهنصب و راه اندازی درب شیشه ای8150.000دریافتثبت نام
شنبهنصب دوربین مداربسته
و انتقال تصویر به روی کامپیوتر و موبایل و شبکه
13150.000دریافتثبت نام
شنبهنصب و تعمیر و جوشکاری و عیب یابی کولرگازی تک فاز و 3 فاز و اینورتر15550.000دریافتثبت نام
شنبهنصب و تعمیر و عیب یابی پیکج دیواری و آبگرمکن18550.000دریافتثبت نام
یکشنبهنصب و راه اندازی کرکره برقی برای دهنه های بزرگ و کوچک8150.000دریافتثبت نام
یکشنبهنصب و تعمیر و عیب یابی درب اتوماتیک10150.000دریافتثبت نام
سه شنبهساخت و برنامه نویسی و انیمیشن سازی تابلوروان و LED8200.000دریافتثبت نام
سه شنبهسیم کشی برق ساختمان و نصب آیفون تصویری10150.000دریافتثبت نام
سه شنبهنصب و برنامه نویسی و کد دهی دزدگیر اماکن(آیفون تصویری، اعلام حریق)13150.000دریافتثبت نام
پنج شنبهنصب و کد دهی تلفن سانترال8220.000دریافتثبت نام
پنج شنبهساخت و راه اندازی باطری خورشیدی10250.000دریافتثبت نام
پنج شنبهنصب و سیم کشی bms ساختمان هوشمند 13200.000دریافتثبت نام
چهارشنبهنصب و تعمیر و عیب یابی آبگرمکن6200000دریافتثبت نام
دوشنبهدوره ی کامل جوشکاری(آلومینیوم،مس،برنج،برق) با تخفیف 140.000 تومانی13:30300.000دریافتثبت نام
یکشنبهتعمیر و عیب یابی یخچال فریزر و معمولی و ساید بای ساید8650000دریافت جزوهثبت نام
یکشنبهنصب و تعمیر لباسشویی آنالوگ و دیجیتال و دوقلو10450000دریافت جزوهثبت نام
سه شنبهنصب و تعمیر ظرفشویی تمام اتوماتیک10450000دریافت جزوهثبت نام
چهارشنبهنصب و تعمیر و عیب یابی دستگاه تصفیه آب12200000دریافت جزوهثبت نام
سه شنبهتعمیر و عیب یابی گاز فر12300000دریافت جزوهثبت نام
چهارشنبهتعمیر و عیب یابی جارو برقی12200000دریافت جزوهثبت نام
پنج شنبهتعمیر و عیب یابی مایکروفر12300000دریافت جزوهثبت نام
پنج شنبهنصب و تعمیر و عیب یابی مشعل گازی و گازوییلی8300000دریافت جزوهثبت نام
شنبهتعمیر برد الکترونیک به روش مهندسی معکوس (تمامی بردها)181800000دریافت جزوهثبت نام
شنبهتعمیر برد الکترونیک لوازم خانگی(یخچال و لباسشویی و ظرفشویی و جارو برقی و مایکروفر)16:301100000دریافت جزوهثبت نام
شنبهتعمیر برد الکترونیک کرکره برقی و درب بازویی و درب شیشه ای15900000دریافت جزوه ثبت نام
شنبهتعمیر برد الکترونیک تلویزیون ال ای دی و ال سی دی15900000دریافت جزوهثبت نام
شنبهتعمیر برد الکترونیک کولر گازی و پکیج دیواری16:30900000دریافت جزوهثبت نام
شنبهنصب و تعمیر و سرویس آسانسور8450000دریافت جزوهثبت نام
تخفیف فوق العادهانتخاب کلیه فنون آموزشگاه اعم از لوازم خانگی کامل و تاسیسات کامل و سیستم های امنیتی کامل و تعمیر برد الکترونیک مهندسی معکوس با تخفیف 4400000 تومانی فقط 4500000 تومانشنبه 8 صبح4500000دریافت جزوهثبت نام
تخفیف فوق العادهانتخاب کلیه فنون آموزشگاه اعم از لوازم خانگی کامل و تاسیسات کامل و سیستم های امنیتی کامل به جز تعمیر برد الکترونیک مهندسی معکوس با تخفیف 2500000 تومانی فقط 2800000 تومانشنبه 9 صبح2800000دریافت جزوهثبت نام
تخفیف فوق العادهانتخاب کلیه فنون آموزشگاه اعم از لوازم خانگی کامل و تاسیسات کامل با تخفیف 1600000 تومانی فقط 2100000 تومانشنبه 8 صبح2100000دریافت جزوهثبت نام
تخفیف فوق العادهانتخاب کلیه فنون آموزشگاه اعم از تاسیسات کامل و سیستم های امنیتی کامل و لوله کشی آب و گاز با تخفیف 1800000 تومانی فقط 2000000 تومانشنبه 8 صبح2000000دریافت جزوهثبت نام
تخفیف فوق العادهانتخاب کلیه فنون تاسیسات کامل و سیستم های امنیتی کامل با تخفیف 1500000 تومانی فقط 1500000 تومانشنبه 8 صبح1500000دریافت جزوهثبت نام
تخفیف فوق العادهانتخاب کلیه فنون لوازم خانگی با تخفیف 1100000 تومانی فقط 1450000 تومانشنبه 8 صبح1450000دریافت جزوهثبت نام
تخفیف فوق العادهانتخاب کلیه فنون سیتم های امنیتی و تاسیسات به جز مشعل و جوشکاری با تخفیف 1000000 تومانی فقط 1400000 تومانشنبه 8 صبح1400000دریافت جزوهثبت نام
تخفیف فوق العادهانتخاب کلیه فنون سیتم های امنیتی {دوربین و دزدگیر اماکن و درب شیشه ای و کرکره برقی و درب بازویی و سیم کشی ساختمان و هوشمند سازی و آیفون تصویری و اعلام حریق و تلفن سانترال و باطری خورشیدی و تابلو روان و ال ای دی } با تخفیف 760000 تومانی فقط 900000 تومانشنبه 8 صبح900000دریافت جزوهثبت نام
تخفیف فوق العادهانتخاب کلیه فنون تاسیسات {کولر گازی تک فاز و 3 فاز و اینورتر} و {پکیج تک مبدل و دو مبدل و چگالشی} و {آبگرمکن} و {مشعل گازی و گازوییلی} و {جوشکاری برق و برنج و مس و آلومینیوم} با تخفیف 800000 تومانی فقط 900000 تومانشنبه 8 صبح900000دریافت جزوهثبت نام
تخفیف فوق العادهانتخاب کلیه فنون تاسیسات {کولر گازی تک فاز و 3 فاز و اینورتر} و {پکیج تک مبدل و دو مبدل و چگالشی} و {آبگرمکن} با تخفیف 550000 تومانی فقط 750000 تومان شنبه 15 750000دریافت جزوهثبت نام

***کلاسهای خصوصی  یک روزه(میان هفته, جمعه ها )***

هزینه ی خدمات نصب و سرویس و نگهداری طبق نرخ مصوبه ی اتحادیه


هزینه دوره های مرتبط آموزشگاه فنی و مهندسی حرفه گستران:

آموزش ساخت تابلو روان به ۴ روش و ۶ برنامه انیمیشن سازی به همراه ساخت تابلو LED ال ای دی :۲۰۰ هزار تومان

آموزش نصب و راه اندازی کرکره برقی کاملا عملی برای تمام دهنه های بزرگ و کوچک:۱۵۰ هزار تومان

آموزش نصب و شبکه و انتقال تصویر بر روی موبایل و کامپیوتر دوربین های مدار بسته: ۱۵۰هزار تومان

آموزش نصب و تعمیر درب اتوماتیک :۱۵۰ هزار تومان

آموزش نصب دزدگیر اماکن و آیفون تصویری و اعلام حریق:۱۵۰ هزار تومان

آموزش نصب و ساخت و راه اندازی درب شیشه ای (اپراتور):۱۵۰ هزار تومان

آموزش هوشمند سازی ساختمان:۲۰۰ هزار تومان

آموزش سیم کشی ساختمان درجه ۱ و درجه ۲ :۱۵۰ هزار تومان

آموزش تلفن سانترال پاناسونیک:۲۲۰ هزار تومان

آموزش باطری (پنل) خورشیدی:۲۵۰ هزار تومان

آموزشگاه فنی حرفه گستران حتی در روز های تعطیل نیز دایر میباشد

دوره های گرمایشی:

آموزش نصب و تعمیر پکیج و رادیاتور ( مکانیکی و برد الکترونیکی)ایران و بوتان و خارجی و پکیج چگالشی و آبگرمکن دیواری:۵۵۰ هزار تومان

دوره های سرمایشی:

آموزش نصب کولر گازی اسپلیت  دوتیکه :۳۵۰ هزار تومان

آموزش نصب و تعمیر کولر گازی اسپلیت به همراه اینورتر و کولر گازی سه فاز و شارز گاز خودرو(نصب و تعمیر مکانیکی و برد الکترونیک و جوشکاری لوله مسی):۵۵۰ هزار تومان

دوره های جوشکاری:

آموزش جوشکاری برق:۸۰ هزار تومان

آموزش جوشکاری لوله های مسی:۱۲۰ هزار تومان

آموزش جوشکاری آلومینیوم:۱۲۰ هزار تومان

آموزش جوشکاری برنج:۱۲۰ هزار تومان

آموزش دوره ی کامل جوشکاری: ۳۰۰ هزار تومان(تخفیف ۱۴۰ هزار تومانی)

دوره های لوله کشی آب و لوله کشی گاز:

آموزش لوله کشی آب: ۲۵۰ هزار تومان

آموزش لوله کشی گاز به همراه جوشکاری برق:۲۵۰ هزار تومان

آموزش کامل لوله کشی آب و گاز و جوشکاری برق:۴۰۰ هزار تومان(تخفیف ۱۰۰ هزار تومانی)

دوره های آموزشی مشعل های صنعتی و خانگی پر کاربرد:

آموزش انواع و اقسام مشعل های گازی و گازوئیلی:۳۰۰ هزار تومان

دوره های آموزشی لوازم خانگی:

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید و فریزر و معمولی و جوشکاری مس و آلومینیوم :۶۵۰ هزار تومان

آموزش نصب و تعمیر لباسشویی تمام اتوماتیک و آنالوگ و دو قلو و تعمیر برد الکترونیکی:۴۵۰ هزار تومان

آموزش نصب وتعمیر ظرفشویی تمام اتوماتیک و تعمیر برد الکترونیکی:۴۵۰ هزار تومان

آموزش تعمیر اجاق گاز فر:۳۰۰ هزار تومان

آموزش تعمیرجارو برقی و تعمیر برد الکترونیکی:۲۰۰ هزار تومان

آموزش نصب و تعمیرتصفیه آب: ۲۰۰ هزار تومان

آموزش تعمیرمایکرویو و مایکروفر و تعمیر برد الکترونیکی: ۳۰۰ هزار تومان

آموزش نصب و تعمیرات ماشین های لباسشویی و ظرفشویی و تعمیر برد الکترونیکی:۷۵۰ هزار تومان

آموزش برد الکترونیکی تمام دستگاههای اداری و خانگی و خودرو و …

آموزش تعمیر برد الکترونیکی لوازم خانگی اعم از یخچال  و لباسشویی و جارو برقی و ظرفشویی ومایکروفر : ۱۱۰۰۰۰۰یک میلیون صد هزار تومان (مدت دوره دو هفته)

آموزش تعمیر برد الکترونیکی به روش مهندسی معکوس همه ی برد های موجود در بازار: ۱۸۰۰۰۰۰یک میلیون و هشتصد هزار تومان (مدت دوره سه هفته)

آموزش تعمیر برد الکترونیکی درب های اتوماتیک بازویی و کرکره برقی و درب شیشه ای (اپراتور): ۹۰۰ هزار تومان (مدت دوره دو هفته)

آموزش تعمیر برد الکترونیکی تلویزیون های ال ای دی (LED) و ال سی دی(۹۰۰ هزار تومان (مدت دوره دو هفته)

آموزش تعمیر برد الکترونیکی ای سی یو ECU ماشین های ایرانی و خارجی: ۱۲۰۰ هزار تومان (مدت دوره دو هفته)

آموزش تعمیر برد الکترونیکی ای سی یو ECU ماشین های ایرانی: ۸۰۰ هزار تومان (مدت دوره دو هفته)

آموزش تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی و پکیج دیواری: ۹۰۰ هزار تومان (مدت دوره دو هفته)

آموزش تعمیر برد الکترونیکی کامپیوتر و لب تاب: ۱۳۰۰ هزار تومان (مدت دوره دو هفته)

آموزش تعمیر برد الکترونیکی موبایل تب لت: ۱۳۰۰ هزار تومان (مدت دوره دو هفته)

آموزش تعمیر برد الکترونیکی ماشین های اداری: ۱۲۰۰ هزار تومان

آموزش آسانسور:

آموزش الکتریکال و مکانیکال و تعمیرات برد الکترونیک و سرویس و نگهداری آسانسور: ۴۵۰ هزار تومان(مدت دوره: یک هفته)

۱***انتخاب تمام فنون سیستم های امنیتی با تخفیف  ۷۶۰ هزار تومانی فقط ۹۰۰ هزار تومان ***

{دوربین و دزدگیر اماکن و درب شیشه ای و کرکره برقی و درب بازویی و سیم کشی ساختمان و هوشمند سازی و آیفون تصویری و اعلام حریق و تلفن سانترال و باطری خورشیدی و تابلو روان و ال ای دی }

۲*** آموزش کامل کولر گازی و اینورتر و سه فاز و پکیج و پکیج چگالشی و آبگرمکن و جوشکاری برق و آلومینیوم و لوله مسی و آلومینیوم و مشعل های گازی  و مشعل های گازوئیلی :۹۰۰ هزار تومان (۸۰۰ هزار تومان تخفیف)

۳***انتخاب کامل تمام فنون اعم از تاسیسات(کولر گازی کامل و پکیج کامل و آبگرمکن) و سیستم های امنیتی و تابلو سازی و درب های اتوماتیک با تخفیف ۱۰۰۰۰۰۰ تومانی فقط ۱۴۰۰۰۰۰ تومان(مدت دوره: یک هفته)

۴***انتخاب کامل تمام فنون اعم از تاسیسات(کولر گازی کامل و پکیج کامل و آبگرمکن و جوشکاری کامل و مشعل کامل) و سیستم های امنیتی و تابلو سازی و درب های اتوماتیک با تخفیف ۱۵۰۰۰۰۰ تومانی فقط ۱۵۰۰۰۰۰ تومان(مدت دوره: یک الی دو هفته)

۵***انتخاب کامل تمام فنون اعم از تاسیسات(کولر گازی کامل و پکیج کامل و آبگرمکن و جوشکاری کامل و مشعل کامل و لوله کشی کامل آب و گاز) و سیستم های امنیتی و تابلو سازی و درب های اتوماتیک با تخفیف ۱۸۰۰۰۰۰ تومانی فقط ۲۰۰۰۰۰۰ تومان(مدت دوره:دو هفته)

۶***انتخاب کامل تمام فنون لوازم خانگی با تخفیف یک میلیون  و صد هزار تومانی فقط ۱۴۵۰۰۰۰ تومان

۷***انتخاب گزینه های ۱ و ۲ و ۶ با تخفیف ۲۵۰۰۰۰۰ تومانی فقط  ۲۸۰۰۰۰۰ تومان

۸***انتخاب کامل فنون لوازم خانگی(گزینه ۵)  و تاسیسات (کولر گازی کامل و پکیج و شوفاژ دیواری کامل)با تخفیف ۱۶۰۰۰۰۰ هزار تومانی فقط ۲۱۰۰۰۰۰ تومان

۹***انتخاب کلیه فنون آموزشگاه اعم از لوازم خانگی کامل و تاسیسات کامل و سیستم های امنیتی و تعمیر برد الکترونیک مهندسی معکوس با تخفیف ۴۴۰۰۰۰۰ تومانی فقط ۴۵۰۰۰۰۰ تومان

مکان برگزاری کلاس های آموزشگاه فوق تخصصی و برتر حرفه گستران:

آموزشگاه حرفه گستران  مکان کلاس آموزش نصب و تعمیر خود را در مرکز تجاری تهران انتخاب کرده است تا دسترسی کارآموزان به خوابگاه ، مترو و ترمینال راحت باشد و هزینه رفت و آمد کارآموزان شهرستانی بسیار پایین باشد.

آدرس آموزشگاه حرفه گستران:

تهران ، میدان آزادی ، فلکه دوم صادقیه،جنب بیمارستان ابن سینا ، برج مینا طبقه ۱۲ واحد ۷۰  

هزینه خوابگاه:

شبانه روز از ۱۰ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان ، خوابگاهها با توجه به خواسته کارآموز رزرو خواهد شد.

شماره های تماس:

۰۹۹۰۳۸۱۶۳۰۲

۰۲۱-۴۴۰۴۳۳۷۸

۰۲۱-۴۴۹۵۳۰۲۴

آدرس خوابگاه برای کارآموزان:

تهران میدان آزادی – شهرک ولیعصر-دانشگاه شریف – میدان انقلاب – سی متری جی

نحوه تردد تا خوابگاه:

 BRT،  مترو  ، تاکسی

البته با توجه به فاصله کم بین خوابگاه و آموزشگاه هزینه تردد  بسیار ناچیز است.

  کلاسهای خصوصی  یک روزه (میان هفته ، جمعه ها )

پشتیبانی پس از دوره ها چگونه است؟

آموزشگاه حرفه گستران کارآموزان خود را پس از یادگیری از لحاظ سوال و پرسش حمایت می کند

کار آموز به راحتی میتواند بعد از اتمام کلاس با استاد خود در ارتباط باشدو هرگونه مشکل خود را در میان بگذارد

کار آموزی که یک دوره را شرکت کند میتواند در طی یک سال از پشتیبانی نا محدود سوال و رفع ایراد برخوردار شود.

آموزش صفر تاصد نصب ونگهداری باطری خورشیدی ،نحوه محاسبات انتخاب باطری ،سیم کشی باطری ،ساخت سولارخورشیدی و نصب اینورتر باطری ،آموزش محل های قرار گیری باطری

**شما کار را به صورت حرفه ای یاد میگیرد و عملی انجام خواهید داد و نیازی به طی مراحل درجه ۱ و درجه ۲ ندارید**